JEZDECKÝ KLUB RANČ LIPÍ

Ranč Lipí leží ve Východních Čechách poblíž města Náchoda, v malebné krajině lesů, polí, luk, měst a vesniček roztroušených po stráních a v údolích, plné panoramatických výhledů do širého kraje. Zvlněná krajina s lesy i loukami je téměř předurčena k dlouhým vyjížďkám to po celý rok.

V areálu Ranče je připravena písková jízdárna pro výuku jízdy a nácvik drezurních prvků, v travnaté části areálu se pak jezdci zdokonalují v parkurovém skákání. Pro přípravu koní a práci ze země slouží prostorná „kruhovka“.

Něco málo o nás

Jezdecký klub Ranč Lipí byl založen již v roce 1995 za účelem sdružovat zájemce o jezdecký sport a pomoci při plnění dětských snů o samostatných výletech na koňském hřbetu. V současné době máme asi 15 členů a adeptů na členství.

Protože se všichni zájemci o ježdění nemohou stát členy klubu, pořádáme pro dětské milovníky koní letní jezdecké soustředění. Vždy na přelomu července a srpna se k nám sjíždějí děti z celé republiky, kde se začátečníci učí základům jízdy na koni a ti pokročilejší se zdokonalují v některém z jezdeckých sportů. Náhodným návštěvníkům Ranče Lipí poskytujeme vyjížďky na koni v areálu Ranče i jeho okolí. Jízda na koni se stává významným relaxačním prvkem posilujícím tělesnou kondici v příjemném spojení s pobytem v přírodě..

Jezdecký klub ovlivňuje přímo i nepřímo svou činností život v přilehlých obcích. Ať už sekáním trávy na hůře přístupných místech, odbytem sena pro koně na zimu, poskytováním hnoje pro drobné zahrádkáře nebo i jako lákadlo pro sportovně laděné turisty.

Zapojujeme se do akcí pořádaných místními organizacemi jako jsou třeba dětské dny, naši koně jsou každoročním doprovodem tří králů na „Živém Betlémě “ v Náchodě a nemohou chybět ani jako jedna z cílových odměn při „Hledání Eldoráda“.

Nechceme být pouze uzavřenou skupinou lidí, věnující se svému koníčku, ale rádi umožníme i široké veřejnosti pohled na svět z výšky koňského hřbetu.