Vyjížďky a výuka

Úplným začátečníkům a náhodným turistům nabízíme čtvrthodinové a půlhodinové procházky na koni v areálu Ranče a jeho nejbližším okolí, pro zdatnější jezdce jsou připraveni sportovní koně na vyjížďky hodinové, popř. i delší, za doprovodu průvodce na samostatném koni. Malé děti rádi povozíme přímo na Ranči na některém z poníků. Vám, kteří jste propadli kouzlu jezdeckého sportu umožňujeme příležitostnou nebo i pravidelnou výuku jízdy na koni na přírodní jízdárně Ranče. V areálu Ranče je připravena písková jízdárna pro výuku jízdy a nácvik drezurních prvků, na travnatém areálu se jezdci zdokonalují v parkurovém skákání. Pro přípravu koní ze země slouží prostorná kruhovka. Hodinové a delší vyjížďky stejně jako výuku je lépe předem objednat. Zajistíte si tak koně na vámi určenou hodinu a nebudete riskovat dlouhé čekání. Po domluvě lze rovněž povozit skupiny dětí, např. školní výlety apod.

Jezdecký klub Ranč Lipí

Péče o koně je časově i fyzicky velmi náročná. Je výhodou, může-li se o ní podělit více lidí. Rádi bychom, proto uvítali v našich řadách nové zájemce o ježdění a práci u koní, abychom mohli všem našim čtyřnohým kamarádům poskytovat odpovídající péči a dostatek pohybu pod sedlem. Členství v klubu vyžaduje zodpovědnost, spolehlivost a samostatnost. Podmínky členství a pravidla chování zde:

Podmínky členství

Ustájení

- Můžeme poskytnout ustájení jednomu či dvěma koníkům.

- Koně tráví den na pastvinách nebo výběhu a noc v samostatných boxech.

- Je tak zaručena každodenní kontrola zdravotního stavu a zajištěn dostatek času na příjem individuální krmné dávky a krmných doplňků jednotlivých koní.

Další služby

- Pro žíznivé, vyhládlé nebo jen čekající návštěvníky je tu k dispozici základní občerstvení včetně teplých i studených nápojů s venkovním posezením.

- V letním období lze při putování okolím pěšky, na kole či na koni využít náš táborový areál k přespání ve dvoumístných stanech s podsadou.

- Pro zahrádkáře nabízíme koňský hnůj s možností odvozu do 20 km.